Kochani!

Dziękuję Damianowi za przesłanie urywka książki "Życie i nauki Mistrzów Dalekiego Wschodu" - Bairda T. Spaldinga, brzmi on tak:

Światło

"Gdy stoję tak, samotny w Twojej wielkiej ciszy, Boże mój Ojcze, wewnątrz mnie goreje czyste światło, którego promienie przenikają każdy atom mej istoty. Życie, miłość, siła, czystość, piękno, doskonałość - panują we mnie całkowicie. Gdy spoglądam w samo ognisko tego światła, postrzegam jeszcze inne światło: płynne, delikatne, złocisto-białe i promieniście świetliste-wchłaniające, opiekuńcze i wydzielające z siebie płomień większego światła.

Teraz wiem, że jestem Bogiem, że jestem zjednoczony z całym bożym wszechświatem. Szepcę do Boga, mojego Ojca, i jestem spokojny".

Przytaczam Wam Wszystkim ten urywek i bardzo proszę o jego wnikliwe przemyślenie. Wczoraj, 19 maja, po raz pierwszy mieliśmy możliwość zobaczyć to światło w świetle, po raz pierwszy wiemy jak do niego dotrzeć. Jest to jednak świętość nad świętościami - to Arka Przymierza w każdym człowieku. Jeśli chcecie poczuć, zobaczyć, doświadczyć tego światła, tej świętości, to zastanówcie się jacy musimy już być, by spełnić ku temu wszystkie potrzebne warunki? Cnoty serca i cnoty postępowania, osiem płatków duchowego serca, to tematy wielokrotnie poruszane przez nas.

Przemyślcie ten temat raz jeszcze, a potem raz jeszcze... przed wszystkimi następnymi warsztatami.

Pozdrawiam Was serdecznie

Kazik